Popularyzatorzy Nauki A.D. 2013

29 01 2014
"Popularyzator Nauki 2013"

Wiceprezes PAP Lidia Sobańska i podsekretarz stanu w MNiSW Jacek Guliński

Od 2005 roku w konkursie organizowanym przez serwis Nauka w Polsce PAP i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagradzani są wyróżniający się w popularyzacji wiedzy: ludzie nauki, instytucje naukowe i pozanaukowe, a także osoby spoza środowiska naukowego, dziennikarze i redakcje.

Chcieliśmy poprzez ten konkurs docenić wysiłek wszystkich tych, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i energią realizują różne zadania przyczyniając się do popularyzacji polskiej nauki – podkreśliła wiceprezes PAP Lidia Sobańska.

Popularyzowanie nauki jest bardzo ważnym i trudnym zadaniem, często zresztą niedocenianym przez samych naukowców. Dlatego tak bardzo trzeba doceniać tych naukowców, instytucje, media, które prowadzą i chcą prowadzić dialog ze społeczeństwem, chcą przekonywać społeczeństwo, że pieniądze, które wydaje się na naukę również im wszystkim służą, że nauka to jest coś pięknego, ciekawego, fascynującego – powiedziała w wystąpieniu wideo skierowanym do uczestników konkursu minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Wyróżnienia specjalne:

Popularyzatorzy

Więcej informacji: “Popularyzator Nauki” (PAP NAUKA W POLSCE)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości w FOTOGALERII>>>

Sylwetka “naszego kandydata” – borodzieja 🙂


Opcje

Info